yuliano
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

yuliano

aici veti pune comentariile voastre la muzica, videoclipurile si jocurile care sunt .
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Lumea de azi

In jos 
AutorMesaj
Dan

Dan


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 26/07/2009
Localizare : Cluj

Lumea de azi Empty
MesajSubiect: Lumea de azi   Lumea de azi EmptyDum Iul 26, 2009 6:10 am

Omul din ziua de azi, preocupat cu ale sale mari probleme, nu mai are timp de ceilalti. Insa, daca i se iveste o problema care nu o poate rezolva, isi aduce aminte (culmea!) ca mai are si prieteni (care sa il ajute, evident). Cata ipocrizie si falsitate… minciuna pe fata! M-am saturat sa tot dau de la mine si sa tot las dupa ceilalti, iar eu sa primesc acelasi lucru.

Nu mai am nevoie de prieteni care sa ma caute doar atunci cand au nevoie de mine. Simt ca trebuie sa fac o restructurare in randul celor apropiati mie, si sa excizez partea necrozata a grupului de prieteni.

Nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma gandesc la zilele ce vin, ma apuca groaza. Cu cine pot lega o prietenie adevarata? In ziua de azi, ciurucurile societatii se pretind a-ti fi cei mai buni si apropiati, insa cand vine vorba de necaz, toti fug si te lasa… mancand pamant.
La chefuri, iesiri, zile de nastere, evenimente, toti se aduna ca furnicile la musuroi. Toti vor sa suga tot ce e mai bun, insa sunt hotarat sa le arat si cealalta parte a mea; stiu si eu sa fiu asemeni lor, insa pentru asta, am nevoie de antrenament; nu imi e usor sa joc teatru; nu ma pot preface asa usor. Insa, timpul ma va ajuta. Schimbarea e cel mai bun lucru; e nevoie de acest fapt.

Sa ne pregatim pentru a sti sa traim in prezent. Sa ne luam timpul ca aliat.

Impreuna…
Sus In jos
 
Lumea de azi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» DJ Project - In lumea ta
» Cabron feat Puya si Iony - Lumea te vinde

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
yuliano :: Lumea De Azi-
Mergi direct la: